Libštátské pozdní léto 2019

Napsal uživatel admin dne Út, 30.07.2019 09:07

17. ročník festivalu

JV DUO  – Jarmila Vávrová (hoboj, harfa), Jana Vávrová (fagot, zobcové flétny), Radek Hanuš (cembalo)

23. srpna 2019 (pá) od 18 hodin, luterský evang. kostel Na Hořením konci v Libštátě (300 m za železničním přejezdem na Bělou odbočit doprava, přejet mostek se žlutým zábradlím a pak odbočit doleva, kostel je na kopci pod lesíkem). Sestry Jana a Jarmila kombinují hru na více nástrojů. Hostem koncertu bude cembalista Radek Hanuš. Za špatného počasí v libštátském  evangelickém kostele.

COUNTRY VEČER A DLOUHÁ NOC –  MALINA BROTHERS

31. srpna (so) od 16 hodin, ranč U Jezevčíka Libštát, vedle nádraží ČD Libštát. Ve skupině hrají  banjista Luboš, kytarista Pavel a houslista Josef Malinovi společně s kontrabasistou Pavlem Peroutkou.  Od 17,30 do 23 hod. hraje kapela Sunny Girls. Přivítá nás nové pódium. Budou i tradiční bramboráky Dušana Bodnára.
Vstupné 150 Kč

SPÁLOVSKÉ BABÍ LÉTO

7. září (so) od 14 hodin, evangelická kaple (modlitebna) na Spálově (část Semil). Jednodenní výstava profesionálních výtvarníků s důrazem na dílo Jaroslava Klápště (20. výročí od jeho úmrtí).  V kulturním programu vystoupí sestry Vávrovy a Radek Hanuš.
Vstupné dobrovolné

17. PŘEHLÍDKA DECHOVÝCH HUDEB V KOŠŤÁLOVĚ

7. září (so) od 13 hodin, areál Pod Kozlovem v Košťálově. Mažoretky SVČ Lomnice n. Pop., Orientální tanečnice Košťálov, DH Jaroslava Kužela z Markvartic, Plechařinka z Bílé, Táboranka Košťálov, Monsterkoncert, a Straňanka ze Strání na Moravě.  Posezení s harmonikou Mgr. Petra Ochmana.
Vstupné v předprodeji 120 Kč (tel. 604325822),  na místě 150 Kč

POHÁDKY PRO DĚTI

V týdnu od 9. - 13. září připravujeme pohádky pro děti MŠ a ZŠ. Přesný datum i místo upřesníme.
Vstupné 40 Kč

CLAIRE JAZZ BAND a LET´S GO PRAHA -  SWING A SPIRITUÁLY

21. září (so) od 18 hodin, evangelický kostel Libštát. Ve swingové kapele (zal. 2014) bývalých studentů kroměřížské konzervatoře působí jako zpěvačka Barbora Kašpárková ze ZUŠ Nová Paka. Interpretují půvabně hity české i světové. Skupinu Let´s Go Praha řídí Marek Šlechta, bratr známého libštátského lékaře Víta Šlechty.
Vstupné 80 Kč

REPUBLIKA ZA KONĚ – PETR PÝCHA

28. září (so) od 18 hodin, Kulturní dům Libštát.  Úspěšná divadelní hra z dob 1. republiky Lomničana Petra Pýchy (Český lev za scénář k filmu Všechno bude) v podání Divadelního souboru Krakonoš z Vysokého nad Jizerou.  Režie: Svatava Hejralová.

BESÍDKA DIVADLA LIPANY  tentokrát v kulisách hry Dlouhý, Široký a Krátkozraký

5. října (so) od 17 hodin, Kulturní dům Libštát. Další exkurz oblíbených vrchlabských divadelníků do světa českého génia Járy Cimrmana. Scénář  Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak.  Režie: Jan Švimberský.

ODZIMNÍ TRHY V LIPKÁCH

12. října 2019 (so) od 8,30 – 12 hodin,  náměstí. Sousedky pro návštěvníky populárních trhů připraví nejrůznější zboží – léčivé čajové směsi a likéry, marmelády, šťávy, zákusky, med, chlebíčky, houby, guláš, šperky, knihy, zboží na dušičky a další věci do domácnosti. Přijďte pobejt!

Robert Thomas: 8 ŽEN.  Divadelní spolek Josef Jiří Kolár Poniklá

19. října (so), začátek v 17 hod., Kulturní dům Libštát. Zasněžená venkovská usedlost odříznutá od vnějšího světa, pán domu nalezen v ložnici s dýkou v zádech. V domě je 8 žen: manželka, dvě dcery, tchyně, švagrová, hospodyně, komorná a sestra. Každá k němu má jiný vztah:  Všechny měly motiv, příležitost. Mohutné provětrávání rodinného špinavého prádla. Charaktery se tříbí a převracejí. Nechybí dostatek humoru. Režie: P. A. Holubcová.

Jakub Zindulka: TCHÝNĚ NA ZABITÍ. Divadelní soubor Tyl Slaná

2. listopadu (so), začátek v 17 hod., Kulturní dům Libštát.  Komedie Jakuba Zindulky okořeněná duchařinou  o vtazích mezi tchyní a zetěm, snachou a tchyní, mezi matkou a dcerou, synem a matkou, mezi mladými manžely
a konečně (a hlavně) mezi tchyněmi samotnými. Úprava a režie: Helena Šlaisová.
Vstupné 70 Kč

Pavel Taussig: FILMOVÉ OBRAZY ZE STARÉHO BĚLIDLA, beseda se známým filmovým historikem

9. listopadu (so), kino 3. května od 17 hodin.  Nejznámější český filmový historik, scénárista,  režisér, publicista a autor námětu k filmu Kolja opět v Libštátě. Zajímavě o nesmrtelném díle B. Němcové a jejím životě. Besedu doplní komentované ukázky ze známých filmů.
Vstupné 40 Kč

William Shakespeare: MNOHO POVYKU PRO NIC.  Divadelní spolek J. K. Tyl Lomnice nad Popelkou

10. listopadu (ne), začátek v 17 hod., Kulturní dům Libštát. Slavná komedie z r. 1599. Záludnost, všudypřítomné  a věčné všiváctví, které pomluvou způsobí velký rozruch – to je motor hry. Ženit se, či neženit? O to tu také běží. A navíc snad nejpitomější strážníci v dějinách světové dramatiky, v jejichž postavách povýšil autor blbost na umění. Režie: Petr Sádek.
Vstupné 70 Kč

Změna programu vyhrazena. Podívejte se prosím vždy před návštěvou pořadu na stránky městysu Libštát.
Na všechna představení i koncerty mají děti do 15 let vstup zdarma.
Pořádá Městys Libštát ve spolupráci se Sborem Českobratrské církve evangelické v Libštátě. Kontakty: 736687712,  vavra.jaroslav@seznam.cz), Městys Libštát (481689300, sprava@libstat.eu).