Libštátské pozdní léto 2014

Napsal uživatel admin dne Po, 11.08.2014 10:39

12. roč. festivalu – 1. část (2. zářijový týden vyjde program 2. části)

ČMUKAŘI Turnov – Za každým rohem jeskyňka       24. srpen 2014 (ne) od 15 hod., prostranství evang. kostela Libštát, za nepříznivého počasí celý program v KD Libštát. Po pohádce budou pro děti připraveny soutěže a hry.

POUTNÍCI – Country odpoledne a dlouhá noc

30. srpen 2014 (sobota) od 15 hodin, ranč U Jezevčíka – vedle nádraží ČD Libštát   Legendární Poutníci v Libštátě!  Pak vystoupí skupina Nový úsvit Praha. Nebudou chybět tradiční bramboráky Dušana Bodnára.
Vstupné 100 Kč   ČMUKAŘI TURNOV – Kašpárek chodí pěšky, DIVADLO NA CESTĚ LIBEREC, EVA KELEMENOVÁ – O perníkové chaloupce, skupina T.I.K. JILEMNICE – V podvečer je jasno   31. srpen 2014 (ne) od 14 hodin, stodola a dvůr Janatova statku pod nádražím ČD (tanec za nepříznivého počasí v KD Libštát). Po výborných loutkohercích tančí T.I.K. na lidové téma nucené svatby (hudba ČECHOMOR). Hlavní role: Hanka Rančáková. Choreografie Markéta a Ilja Kulichovy. Začátky jednotlivých představení ve 14., 15. a 16 hod.
Vstupné 30 Kč

LET´S GO! PRAHA – spirituály

2. září (út) od 19 hodin, evangelický kostel v Libštátě Láska k americkým spirituálům spojila Lee Andrew Davisona, Oldřicha Zemana, Irenu Legátkovou, Tomáše Ludvíčka a Marka Šlechtu.
Vstupné 80 Kč   OBLASTNÍ PŘEHLÍDKA DECHOVEK    6. září 2014 (so) od 13 hodin, areál Pod Kozlovem v Košťálově  Účinkují: Mažoretky DDM Lomnice (13 hod.), Broďanka Železný Brod (13.10 hod.), Mažoretky DDM Lomnice (14 hod.), Jižani Miroslav Dvořáka (14.10 hod.), Mažoretky DDM Lomnice (15.20 hod.), Táboranka Košťálov a Franta Uher (15.30 hod.), Keramička Tábor (16.50 hod.). Po skončení přehlídky (v 18 hod.) zahraje harmonikář Petr Ochman. Občerstvení zajištěno. Pořádá SDH Košťálov a Táboranka.
Vstupné 100 Kč   SPÁLOVSKÉ BABÍ LÉTO     6. září 2014 (so) od 14 hodin v evangelickém kostele na Spálově (část Semil). Na tradiční jednodenní výstavě zhlédnete díla Václava Žatečky, Jany Vorlové, Dany Rezkové, Vlasty Matoušové, Jiřího Salaby, Vladimíra Kubíka, Jiřího Urbana a mladých umělců. Bude vystavována i část z cyklu čtyřiadvaceti  černobílých obrazů Michaila Ščigola Deníky Franze Kafky. Hudební doprovod Jarmila a Jana Vávrovy.

PĚVECKÝ SPOLEK JIZERAN SEMILY ZPÍVÁ LIDOVÉ PÍSNĚ

20. září 2014 (so) od 15 hod.,  na dvoře Domu s pečovatelskou službou Libštát  (za nepříznivého počasí ve společenské místnosti). Spolek (sbormistr Jiří Kurfiřt, moderuje J. Vávra) připravil pro návštěvníky více než 20 českých a moravských lidových písní v úpravě J. Krčka,  Zd. Lukáše, L. Janáčka, Ant. Tučapského, Zd. Šestáka, O. Halmy, M. Uherka, J. Hylmara   a dalších autorů. Srdečně zveme obyvatele DPS a širokou veřejnost.
Vstupné dobrovolné

BOHOSLUŽBA– díkůvzdání, ukončení rekonstrukce luterského kostela

28. září (ne) od 16 hodin v libštátském luterském kostele Na Hořením konci (300 m za železničním přejezdem na Bělou odbočit doprava, přejet mostek, odbočit doleva, kostel je pod lesem). Přijďte se s námi podělit o radost nad zdarem z vykonaného díla, které započalo v r. 2003. Hudební doprovod: Jarmila a Jana Vávrovy.    Změna programu vyhrazena. Pořádá Sbor Českobratrské církve evangelické v Libštátě, Městys Libštát a Pěvecký spolek Jizeran Semily. Kontakty: J. Vávra (736 687 712, 481 623 244, vavra.jaroslav@seznam.cz), OÚ Libštát (481 689 300, sprava@libstat.eu ).   517