LIBŠTÁTSKÉ POZDNÍ LÉTO 2013 – 11. ROČNÍK FESTIVALU

Napsal uživatel admin dne St, 07.08.2013 08:08

Zveme Vás na program Libštátského pozdního léta v roce 2013:

• 25. srpna (neděle) od 17 hod., kino 3. května v Libštátě
    Kouzlo lidové architektury v povodí Olešky:
    Vernisáž výstavy Mgr. Petra Luniaczka.
    Úvodní slovo PhDr. Vladimíra Jakouběová, ředitelka Muzea Českého ráje v Turnově.
    Kulturní program: Jana Kracík – Vávrová (zobcová flétna), Jana Vávrová (klavír).
    Vstupné 30 Kč.
  • 31. srpna (sobota) od 16 hod., ranč U Jezevčíka (hned pod nádražím ČD v Libštátě)
    Country večer a dlouhá noc:
    Koncert legendárního Wabiho Daňka a Miloše Dvořáčka, pak vystoupí skupina Country Ladies z Prahy.
    Občerstvení včetně tradičních bramboráků zajištěno.
    Vstupné 100 Kč.
  • 1. září (neděle), pohádková stodola Janatova statku od 14 hod. (100 m pod nádražím ČD v Libštátě)
    Pohádkové loučení s prázdninami:
    Eva Kelemenová hraje dětem pohádky O chytré horákyni a O Lesněnce,
    Marek Sýkora – cirkusové vystoupení.
    Občerstvení a hry pro děti zajištěny.
    Vstupné 30 Kč.
  • 7. září (sobota) od 13 hod. v areálu Pod Kozlovem v Košťálově
    Oblastní přehlídka dechovek:
    Pořádají SDH Košťálov a Táboranka.
    Účinkují:
    Mažoretky DDM Lomnice nad Popelkou, Košťálovské seniorky, DH Semilská 11, Libkovanka Zdeňka Beneše, Táboranka Košťálov a Karel Hegner, Šohajka Vojty Ducháčka s Jožinou Ducháčkovou v pořadu „Slyšíš, jak zvoní“.
    Občerstvení zajištěno.
    Vstupné 100 Kč.
  • 7. září (sobota) od 14 hod., evangelická kaple na Spálově (část Semil)
    Spálovské babí léto:
    Tradiční jednodenní výstava obrazů profesionálních výtvarníků.
    V kulturním programu vystoupí Liberecký chrámový sbor.
    Vstupné dobrovolné.
  • 15. září (neděle) od 16 hod. v libštátském luterském kostele Na Hořením konci (300 m za železničním přejezdem na Bělou odbočit doprava, přejet mostek, odbočit doleva, kostel je pod lesem)
    S hudbou je dobře na světě:
    Koncert Vávrových:
    Jana – fagot, zobcové flétny, Jarmila – hoboj, harfa, Jan – klarinet, Monika Chmelařová – klavír.
    Interpreti přednesou hudbu různých stylových období.
    Vstupné 50 Kč.
  • 22. září (neděle) od 16 hod. v libštátském luterském kostele Na Hořením konci.
    Jan Krejča hráč theorbu, loutnu a barokní kytaru.
    Za nepříznivého počasí v libštátském evangelickém kostele.
  • 28. září (sobota) od 19 hod., Kulturní dům Libštát
    Malované na skle
    Výborný lidový muzikál ochotníků z Vysokého nad Jizerou (premiéra 8. 4. 2012).
    Hudba: Katarzyna Gärtner, text Ernsta Brylla přebásnil Jaromír Nohavica.
    Devět vyprodaných představení na domácí scéně během půl roku svědčí o úspěšnosti představení.
    Režie: Marie Trunečková a choreograf Martin Packa.
    Vysočtí s ním získali řadu cen (za kostýmní řešení, hudební nastudování, kolektivní herecký výkon a za inscenaci, nomice na Krakonošů v divadelní podzim 2013).
    Vstupné 70 Kč.
  • 12. října (sobota) od 17 hod. v evang. kostele v Libštátě, od 19 hod. ve Sboru Dr. Karla Farského v Semilech dvojkoncert
    Sbory netradičně:
    Příležitostný sbor Masarykovy ZŠ Lomnice n. Pop., Jizeran Semily, Hlas Nová Paka a další sbory.
    1. roč. v r. 2011 měl nebývalý úspěch.
  • 22. října (úterý) od 19 hod., Kulturní dům Libštát
    Kuřecí nářez:
    Skvělé autorské komediální představení divadelního souboru Nakafráno Turnov, úspěšného hosta festivalu.
    Předchozí dvě hry tohoto vynikajícího souboru vyvolaly v Libštátě doslova návštěvnickou horečku a diváci se právem těší na třetí vystoupení originálních Turnovaček, které právem vzbudily pozornost v divadelním světě.
    Vstupné 70Kč.