Libštátské pozdní léto 2015 - 2. část

Napsal uživatel admin dne St, 16.09.2015 08:00

13. roč. festivalu - 2. část

PRAŽSKÝ KOMORNÍ KYTAROVÝ ORCHESTR

4. říjen 2015 (ne) od 18 hod., Kulturní dům Libštát
Jedenadvacetičlenný orchestr se nyní věnuje hlavně filmové hudbě a žánru na pomezí swingu a pop music, interpretuje i hudbu latinskoamerickou a renesanční. Obsadil 2. místa na Mozartově soutěži v Praze (2007, 2008) a v soutěži Omiš Guitar Fest (2010). Úspěšně se prezentoval na festivalech ve Wetzlaru, Frankfurtu n. M., francouzském Avignonu, koncertoval v belgickém Deinze (2011) a ve francouzském Juvisy-sur-Orge (2012). V létě 2010 natočil CD. PKKO zajišťuje doprovod dobročinných akcí (aukce pro děti s cystickou fibrózou, Adopce nablízko, Dobročinná akademie aneb Paraple a další).
Vstupné 50 Kč

 

DOBYTÍ SEVERNÍHO PÓLU ČECHEM KARLEM NĚMCEM

8. října 2015 (čtvrtek) od 19 hodin, Kulturní dům Libštát
Uvedení komedie nepochybně potěší všechny, kdo mají rádi našeho génia Járu Cimrmana, L. Smoljaka a Zd. Svěráka. Připomeňme si hlášky ze hry: Sníme psy./Nechci vypadat jako kverulant, ale já bych ze všeho nejdřív určil sever./Pravdu má náčelník./A teď jdu na sever, a teď jdu na jih./Karle, zkrať to, je tady zima. Hraje Krkonošský divadelní spolek Lipany, režie Jan Švimberský.
Vstupné 70 Kč

 

SBORY NETRADIČNĚ

10. říjen 2015 (so) od 16 hod., v libštátském evangelickém kostele (pořádá Pěvecký spolek Jizeran). Účinkuje: Sbor Záboj Dvůr Králové (sbm. Vít Mišoň) přednese sbory z českých a světových oper: C. Montevertiho, G. Carissimiho, G. F. Händela, R. Wagnera, G. Verdiho, B. Smetany a A. Dvořáka.
Vstupné 50 Kč

 

SBORY NETRADIČNĚ

10. říjen 2015 (so) od 19 hod., Sbor Dr. Karla Farského Semily (pod nádražím ČD v Semilech) Sbory Janáček Jablonec n. Nisou (sbm. Olga Fröhlichová) a Záboj (sbm. Vít Mišoň) přednesou návštěvníkům sbory ze slavných oper výše uvedených autorů, ale i jiný repertoár. Setkání pořádá Pěvecký spolek Jizeran.
Vstupné 70 Kč

 

ZLOČIN V POSÁZAVSKÉM PACIFIKU

31. říjen 2015 (so) od 18 hodin, Kulturní dům Libštát
Divadelní soubor Krakonoš z Vysokého nad Jizerou nastudoval Zločin v Posázavském Pacifiku - hudební retrokomedii O. Havelky a M. Vačkáře, v níž se společně s dcerou továrníka Luisou vydáme pikovickou železniční dráhou do trampské osady Ontário ukryté v lesích plných divé zvěře. Proplujeme nebezpečnými peřejemi řeky Sázavy, i poklidnými vodami vltavskými, abychom byli svědky toho, jak slečna Luisa navzdory všemu nebezpečí ke štěstí dojde. V režii M. Trunečkové se můžete těšit na další hru s početným hereckým i hudebním obsazením.
Vstupné 70 Kč

 

J. K. TYL – STRAKONICKÝ DUDÁK

15. listopad 2015 (neděle) od 18 hodin, Kulturní dům v Libštátě
Známou báchorkou J. K. Tyla zahraje v režii Petra Štěpána a Jaroslava Krčka Divadelní spolek J. K. Tyl z Lomnice nad Popelkou. Uvádí ji ke 190. výročí založení spolku. Hudba: J. Krček (nahrávka Musica bohemica). Více než 30 účinkujícím tleskali nadšeně návštěvníci Lomnického kulturního léta. Oceňovali zvláště čistotu režijního stylu a silné herecké výkony. Tyl promlouvá podivuhodnou silou i k dnešnímu divákovi. Jeho poselství „všechny naše kroky musí vésti láska k národu a jeho štěstí“ je nadčasové, jakož i nezištná láska mateřská, otcovská a milenecká, oslava upřímných mezilidských vztahů, citová opravdovost, statečnost, úcta k rodině, kritika nezřízené touhy po bohatství apod.
Vstupné 70 Kč

 

Změna programu vyhrazena. Pořádá Sbor Českobratrské církve evangelické v Libštátě, Městys Libštát a Pěvecký spolek Jizeran Semily.
Kontakty: J. Vávra (736 687 712, 481 623 244, vavra.jaroslav@seznam.cz), OÚ Libštát (481 689 300, sprava@libstat.eu ).