Libštátské pozdní léto 2017 - 15. ročník festivalu

Napsal uživatel admin dne Po, 14.08.2017 07:35
  • ŠLECHTIC NA CESTÁCH MEZI VÝCHODEM A ZÁPADEM

11. srpna (pá) od 18 hodin, evangelický kostel Libštát. Pestrý život kontroverzní osobnosti Heřmana Černína z Chudenic (1579-1651) bude představen prostřednictvím dobové hudby a mluveného slova. Účinkují: Kamil Šisler, Alena Pospíšilova (umělecký přednes), Jitka Břízová (housle), Jana Vávrová (zobcové flétny), Radek Hanuš (cembalo), Veronika Vildmanová (soprán), dramaturgie  Eva Chodějovská.
Vstupné  70Kč

• COUNTRY VEČER A DLOUHÁ NOC – TOMÁŠ LINKA A SKUPINA PŘÍMÁ LINKA

26. srpna (so), od 16 hodin, ranč U Jezevčíka, vedle nádraží ČD Libštát. Další legenda české country na ranči  U Jezevčíka. Zpěvák a hráč na foukací harmoniku, bývalý člen skupin White Stars, Greenhorns a Fešáci. Od 18 hod. hraje pražská dívčí kapela Sunny Girls z Prahy. Bramboráky D. Bodnára nebudou chybět.
Vstupné 100 Kč

• OBLASTNÍ PŘEHLÍDKA DECHOVEK

2. září (so) od 13 hodin, areál Pod Kozlovem v Košťálově. Mažoretky DDM Lomnice, Báječný ženský Košťálov, Orientální tanečnice Košťálov, DH Podzvičinka, Fryštácká Javořina, Táboranka s Petrem Sovičem, Monsterkoncert, Veselá trojka Pavla Kršky,  posezení s harmonikou Mgr. Petra Ochmana.
Vstupné v předprodeji 100 Kč (tel. 604325822),  na místě 150Kč

• SPÁLOVSKÉ BABÍ LÉTO

2. září (so) od 15 hodin, evangelická kaple (modlitebna) na Spálově (část Semil). Jednodenní výstava profesionálních výtvarníků. Letos bude věnována dílu jubilanta Jiřího Salaby. Hudba: Jana a Jarmila Vávrovy.

• PROČ MUŽI NEPOSLOUCHAJÍ A ŽENY NEUMÍ ČIST V MAPÁCH

2. září (so) od 20 hodin, Kulturní dům Libštát. Úspěšná komedie Barbary a Allana Peasových,  jejichž knihy se staly bestsellery ve 100 zemích světa a byly přeloženy do 54 jazyků. Jejich díla zaujala 100 milionů čtenářů a diváků. Spolupráce Miroslav Hanuš z divadla ABC. Režie : Jiří Doubek.

• POHÁDKOVÉ LOUČENÍ S PRÁZDNINAMI

3. září (ne) od 15 hodin, stodola Janatova statku (pod nádražím ČD). O Ježíškovi (Divadlo Na Cestě Liberec, Miroslav Los.
Vstupné 30 Kč

• LUTHER

16. září 2017 (so) od 18 hodin, evangelický kostel v Libštátě. Úvodní slovo o Martinu Lutherovi pronese farář Petr Hudec, pak  projekce filmu Luther.

• BOHOSLUŽBA K 500. VÝROČÍ ÚVEŘEJNĚNÍ 95 LUTHEROVÝCH TEZÍ

17. září 2017 (so) od 8,30 hodin, luterský evangelický kostel Na Hořením konci v Libštátě. Káže Petr Hudec. Při Bohoslužbě zazní Lutherovi písně.

• SBOROVNA

23. září 2017 (so), Kulturní dům Libštát od 19 hodin. Úspěšnou komedii Jaromíra Břehového ze školního prostředí hraje oblíbený Divadelní spolek Krakonoš z Vysokého nad Jizerou. Režie Jan Hejral a Ivan Hanuš.

• NAŠI FURIANTI

28. září 2017 (čt) od 18 hodin, Kulturní dům v Libštátě od 18 hodin. Vynikající zpracování komedie Ladislava Stroupežnického v podání Divadelního souboru K klub Jičín.  Režie: Martin Zajíček a a Radim Kalvoda.

• PODZIMNÍ TRHY V LIPKÁCH

14. října 2017 (čt) od 8,30 – 12 hodin, Kulturní dům v Libštátě, náměstí. Sousedky pro návštěvníky populárních trhů připraví nejrůznější zboží – léčivé čajové směsi a likéry, marmelády,  šťávy, zákusky, med, chlebíčky, houby, guláš, šperky, knihy, zboží na dušičky a další věci do domácnosti. Přijďte pobejt!

• BOHDAN MIKOLÁŠEK

15. října 2017 (ne) od 17 hod., evangelický kostel v Libštátě. Koncert známého folkového písničkáře i skladatele vážné hudby. Díky písním  Dům kde bydlí láska, Namaluj, brácho Dům a  Jarní říkadlo patří k zakladatelské generaci českého folku.
Vstupné 50 Kč

• ÚČEL SVĚTÍ PROSTŘEDKY

21. října (so) 2017 od 18 hodin, Kulturní dům Libštát.  Lehce erotická komedie Jaromíra Břehového v podání Divadelního spolku Tyl Slaná. O lobbistech, úplatcích a jak z toho ven. Úprava a režie Helena Šlaisová.
Vstupné dobrovolné

Změna programu vyhrazena. Pořádá Městys Libštát a Sbor Českobratrské církve evangelické v Libštátě. Kontakty: 736687712, 481623244, vavra.jaroslav@seznam.cz), Městys Libštát (481689300, sprava@libstat.eu ).