Libštátské pozdní léto 2011

Napsal uživatel admin dne Po, 05.09.2011 08:32

Srdečně Vás zveme na akce Libštátského pozdního léta:

11. září (neděle) – luterský kostel Na Hořením konci, od 17 hod.
MICHAEL POSPÍŠIL A JEHO HOSTÉ: Znalec baroka a multiinstrumentalista dokáže publiku, že se s hudbou té doby užije hodně legrace. Vstupné 40 Kč V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční v libštátském evangelickém kostele.

17. září (sobota) – luterský kostel Na Hořením konci, od 17 hod.
KONCERT JANY KRACÍK – VÁVROVÉ a jejích hostů: Jana přivede nejen žáky ze své flétnové třídy, ale i další strumentalisty.
Vstupné 40 Kč

8. říjen (sobota) – o 16 hod. evang. kostel v Libštátě, od 19 hod. Husův sbor Semily FESTIVAL „SBORY NETRADIČNĚ“:
Sbory budou tentokrát zpívat populární repertoár. Zazní spirituály, jazz, pop, rock. Vystoupí sbory: Akcent Liberec, Jizeran Semily, člen UČPS, a další sbory. Akcent navíc zvolil netradiční cestu a do svého repertoáru zařadil jazzové klasiky, pop a rock.
Vstupné 40 Kč

15. říjen (sobota) – Kulturní dům v Libštátě, od 17 hod.
Petar Petrovič – LIJÁK: Veselejší hra ze vsi. Účinkuje Divadelní spolek J. K. Tyl Lomnice n. Pop. Režie Jiří Zikmund. Hrají: Lukáš Mejsnar, Bára Bláhová, Slávek Vejnar, Libuše Mikešová, Mirek Kracík, Zuzana Vávrová, Jarmila Baranová a Helena Tolvajová. Oblíbený spolek touto hrou zahajoval letošní Lomnické kulturní léto. Hru "Taková spoušň" napsal téměř neznámý chorvatský autor Petar Petrovič. Je to výtečná anekdota o nevěře, žárlivosti, pomluvách a tchyni. Obyčejný liják v malé chorvatské vesnici odstartuje sérii nepředvídatelných a neuvěřitelných komplikací. Ti, které „ déšť “ nečekaně zastihne venku, se totiž rozhodnou přespat tam, kde zrovna jsou. A jako naschvál to vyjde tak, že žena přespí u souseda, jehož manželka není doma. Pomluvy se rychle šíří a druhý den se vše pozvolna vysvětluje. Tato spletitá událost se stává zdrojem mnoha pikantních i komických situací. Hru nastudoval také s mnoha hereckými hvězdami režisér Juraj Herz v pražském Divadle Bez zábradlí.
Vstupné 50 Kč

22. říjen (sobota) – Kino 3. květen v Libštátě, od 16 hod.
ZA ZDRAVÍM S PAVLEM VÁŇOU: Zájem o léčivé rostliny provází Pavla Váňu již do dětských let.
Absolvoval studium základů medicíny na brněnské lékařské fakultě a zkoušky na Farmaceutické fakultě v Hradci Králové, kde se později stal členem poradního výboru pro pěstování a sběr léčivých rostlin. Absolvoval stovky přednášek po celé zemi a napsal také řadu knih s touto tematikou. Např. "Rady bylináře Pavla", která je dnes považována za klasické fytoterapeutické dílo, dále "Průvodce bylináře Pavla celým rokem" a "S bylinářem Pavlem v kuchyni". Ročně léčitele pana Váňu navštíví na pět tisíc lidí hledajících pomoc a léčitelskou radu. Používá více jak sedm desítek základních bylin, ovšem zná účinky celkem asi šest tisíc léčivek. Má řadu svých vlastních speciálních receptur, např. tinkturu z dvojzubce trojdílného na úpravu jaterní funkce, čaj z tužebníku jilmového na léčbu chřipky nebo mast z podražce křovištního na hojení ran. Pozoruhodné výsledky má s bylinnou směsí na léčbu cukrovky. V posledních letech se věnuje i léčivým účinkům hub, které popsal v knize "Léčivé houby podle bylináře Pavla" a své zkušenosti s léčbou užitkových zvířat, psů a koček shrnul do knihy "Léčení zvířat podle bylináře Pavla". Není vyloučeno, že některé z výše uvedených knižních titulů budou v rámci přednášky k zakoupení. Srdečně zveme.
Vstupné 40 Kč

29. říjen (sobota) – Kulturní dům v Libštátě, od 17 hod.
BOŽSKÝ ŘÍZEK: Vynikající komedie, kasovní trhák, s kterým slavil soubor všude velký úspěch. Živočišná Věra Macáková (Romana Zemenová), upjatá literární kritička Lucie (Gabriela Šťastná), punkerka Tereza (Kateřina Zemenová), esoterická Magdaléna (Alena Tomášová) a trochu hysterická Pavlína (Michaela Kunetková) se jednoho dne v pokročilém stavu sejdou v porodnici. Z nesourodosti obyvatelek jednoho nemocničního pokoje logicky prýští přestřelky slovní i fyzické. "Božský řízek" je především o nevyzpytatelných zákoutích ženské duše, která je v těhotenství značně přecitlivělá. Hraje soubor NAKAFRÁNO TURNOV.
Vstupné 50 Kč