Libštátské pozdní léto 2010 – 1. část

Napsal uživatel admin dne Út, 10.08.2010 21:56

14. srpen (sobota) – evang. kostel v Libštátě (hned za mostem na Lomnici odbočit doleva)
HUDEBNÍ POHLAZENÍ – JV COLLEGIUM: Jana Šouflová a Jarmila Vávrová (harfy, zpěv), Jana Kracík–Vávrová (zobcové flétny).
Vstupné dobrovolné.

21. srpen (sobota) – evang. kostel v Libštátě od 17 hod.
IRENA BUDWEISSEROVÁ: Zahajovací koncert populární zpěvačky, členky skupiny Spirituál kvintet, a její skupiny Fade In: Vít Fiala – kontrabas, Jaroslav Šindler a Miroslav Linka – kytary.
Vstupné 70 Kč.

28. srpen (sobota) – ranč U Jezevčíka od 15 hod. (pod libštátským nádražím). Za velmi nepříznivého počasí bude pro návštěvníky postaven stan.
RANGERS, COUNTRY VEČER A DLOUHÁ NOC: Legendární skupina s Janem Vančurou zahájí oblíbený pořad. Do noci pak budou hrát Sebranci. Bramboráky a tradiční občerstvení zajištěno. Návštěvníky prosíme, aby parkovali na náměstí.
Vstupné 70 Kč.

29. srpen (neděle) – u evang. kostela v Libštátě od 15 hod., za špatného počasí v Kulturním domě.
POHÁDKOVÉ LOUČENÍ S PRÁZDNINAMI: Sněhurka (operku J. Vávry instrumentoval J. Krček pro klarinet, flétny, hoboj, fagot, klavír a harfu), Zlatý kolovrat z Erbenovy Kytice (hudba J. Vávra). Hrají bývalí libštátští žáci J. Vávry a další. Připraveny i další atrakce.
Vstupné dobrovolné.

4. září (sobota) – areál Pod Kozlovem v Košťálově od 13,30 hod., pořádá Táboranka a SDH Košťálov
8. PŘEHLÍDKA DECHOVÝCH HUDEB V KOŠŤÁLOVĚ: Mažoretky DDM Lomnice, DH Broďanka Železný Brod, DH Mělničinka Mělník, DH Táboranka Košťálov, Miloň Čepelka, Jiří Helán a Táboranka, Túfaranka ze Šakvic na Moravě (mistr Evropy 2005), Monster koncert.
Vstupné 80 Kč.

4. září (sobota) – evang. kaple na Spálově od 14 hod.,, , K SPÁLOVSKÉ BABÍ LÉTO: Výstava profesionálních výtvarníků a fotografů. Zahraje flétnový soubor PIFFERAIOS z Lázní Bělohrad, který interpretuje hudbu všech stylových období – od renesance až po současnost. Ten se představí ještě na samostatném koncertu v kostele Navštívení P. Marie v Bozkově od 17 hod.
Vstupné dobrovolné.

11. září (sobota) – dvůr Domu s pečovatelskou službou v Libštátě od 15 hod., za špatného počasí ve spol. místnosti FANOŠ MIKULECKÝ: Pásmo z písní a myšlenek legendárního lidového muzikanta, jehož písně zlidověly, Fanoše Hřebačky–Mikuleckého (Bude večer, Mikulecká dědina, Vínečko bílé apod.).
Vstupné dobrovolné.

24. září (pátek) – Státní okresní archiv Semily od 17 hod.
JIZERAN – 150 LET ZPĚVU: V kulturním programu vystoupí Pěvecký spolek Jizeran Semily (sb. Jiří Kurfiřt) a jeho sólisté. Moderátor J. Vávra.
Vstupné dobrovolné.

26. září (neděle) – Kulturní dům Libštát od 17 hod.
HASTRMANCKÁ KOMEDYJE (Ivan Škapa): V lidové báchorce se zpěvy o sporu sedmi vodníků s vesnickou vrchností se představí 26 herců. Nastudoval Divadelní spolek J. K. Tyl z Lomnice n. Pop. Komedie hrána s velkým úspěchem na letošním Lomnickém kulturním létě. Hudba Jaroslav Krček, režie Petr Sádek. Určeno všem věkovým skupinám návštěvníků.
Vstupné 40 Kč.

Změna programu vyhrazena.